Giedrimas
Jeglinskas
45 m.
Nevyriausybinių organizacijų surinkta informacija apie kandidatų pasisakymus ir darbus žmogaus teisių klausimais
Konvencija dėl smurto prieš moteris prevencijos. Nuostatos nėra aiškios, pareiškimų smurto lyties pagrindu temomis nėra.  
LGBTQ+ teisės. Pasisako už civilinę partnerystę: „Partnerystės įstatymas turi būti priimtas, aš jo tikrai nevetuočiau." 
Migracija. Tiesiogiai apie prieglobsčio suteikimą kalbėjęs nėra, tačiau iš bendresnių teiginių kandidatas neatrodo priešiškai nusiteikęs prieš migrantus: „Demografinius iššūkius reikia spręsti per kvotas, plečiant geografiją, iš kokių šalių mes bandome pritraukti žmonių į Lietuvą. Mes neturime tapti nacionalistine valstybe.“
Žmonių su negalia teisės. Rinkimų programoje šiuo klausimu nepasisako. 
Kandidato mintys ir paaiškinimai, atsakant į pateiktą klausimyną
– Ar sutinkate, kad Lietuva kaip gerovės valstybė turėtų suteikti daugiau socialinių paslaugų ir pagalbos žmonėms, prižiūrintiems negalią turinčius ar sunkia liga sergančius artimuosius?
– Taip. Pirmiausia, Lietuva vis dar nėra gerovės valstybė. Tikiu, kad saugumas – visapusiškas saugumas – sudaro sąlygas Lietuvai tapti klestinčia valstybe. Saugumo pamatas užtikrins, kad turėsime ir ekonominę pažangą, socialinį teisingumą ir politinį stabilumą. Žmonės, teikiantys pagalbą neįgaliesiems ir sunkia liga sergantiems artimiesiems, tikrai privalo gauti pakankamai socialinių paslaugų ir pagalbos iš valstybės.
– Ar sutinkate, kad kiekvienam žmogui, nepaisant jo negalios, valstybė turėtų sudaryti sąlygas ir galimybes asmeninius sprendimus priimti pačiam?
– Taip. Kiekvienas Lietuvos pilietis yra Lietuvos pilietis ir jis (ji) turi visas teises ir atsakomybes, o tai reiškia, kad jis (ji) turi pats (pati) priimti asmeninius sprendimus.
– Ar pritariate, kad vaikai su negalia turėtų mokytis kartu su kitais vaikais bendrojo lavinimo mokyklose įtraukties būdu?
–  Taip. Tačiau iššūkis yra toks, kad mes eidami prie įtraukties būdo nesugebame paskirti pakankamai išteklių, kad šis procesas vyktų sklandžiai. Įtrauktis mokyklose neturėtų neigiamai paveikti mokymo proceso visiems mokiniams, nes kiekvienas mokinys nusipelno, kad jam būtų sudarytos geriausios sąlygos mokytis ir tobulėti.
– Ar pritariate, kad mokyklose turėtų būti kalbama lytiškumo ugdymo, reprodukcinių teisių temomis įtraukiant įvairovės temas?
– Taip, pritariu, nes ypač paaugliams tai būtų vieta, kur jie neideologiškai susipažintų su svarbiais lytiškumo ugdymo klausimais. Aišku, dabar paaugliai, matyt, ne mažiau sužino ir išmoksta iš interneto. Gyvenimo įgūdžių programa, kaip teigiama jos kūrėjų, yra orientuota į emocinio intelekto ugdymą, gebėjimą diskutuoti su žmonėmis, priimti sprendimus, pateikiamos žinios apie organizmo sandarą, kontracepciją. Bet, kaip ir visur, reikalingas profesionalus požiūris ir finansavimas tokios programos, kuri iš tiesų prisidėtų prie mokinių lavinimo, o ne taptų pajuokos objektu.
– Ar palaikote mintį, kad pabėgėliai iš Ukrainos ir pabėgėliai iš Sirijos Lietuvoje turėtų būti priimami vienodomis sąlygomis?
– Iš principo taip, bet turime aiškiai atskirti tuos migrantus, kurie yra naudojami kaip hibridinio karo priemonės, ir migrantus, bėgančius nuo karo, smurto ir teisių pažeidimų.
– Ar sutinkate, kad Lietuva turėtų nustoti vykdyti tarptautinę teisę pažeidžiančias atstūmimo praktikas ir sukurti efektyvią sistemą, kuri užtikrintų galimybę prieglobsčio prašantiems asmenims pateikti prieglobsčio Lietuvoje prašymą?
– Ne. Pirmiausia yra Lietuvos žmonių saugumas – tai svarbi sąlyga mūsų šaliai ir tautai išlikti. Atstūmimo praktika yra labai didelis humanitarinis iššūkis ir mes privalome ieškoti, kaip išvengti žmogaus teisių pažeidimų sienos procedūrų metu. Vienas būdų būtų intensyvesnis nepriklausomų stebėtojų, humanitarinių organizacijų dalyvavimas, kai sprendžiama dėl užsieniečių įleidimo ar neįleidimo. Visiškai atsisakyti atstūmimo praktikų šiuo sunkiu geopolitiniu metu neįmanoma, kai priešiški režimai instrumentalizuoja migraciją, bet reikia nuolat ieškoti geresnių sprendimų. Lietuva turi sukurti aiškią sistemą, kuri leistų prieglobsčio prašantiems asmenims formaliai prašyti prieglobsčio.
– LR Konstitucinis Teismas pripažino, kad 2021 m. prieglobsčio prašytojų sulaikymas prieštarauja Lietuvos Konstitucijai. Ar pritariate, kad Lietuva turėtų sumokėti atsiprašymo kompensacijas kiekvienam žmogui, pvz., po 1000 eurų?
– Ne. Lietuvos sprendimai ir klaidos valdant migraciją jau yra įvertintos iš dalies Lietuvos ir Europos teismų, nuolat tobulinami įstatymai, kad žmogaus teisių standartai būtų išlaikomi šiuo sunkiu laiku. Svarbi ir politinė kultūra bei diskusija. Kolektyvinėms kompensacijoms, manau, nėra vietos, tačiau turi būti visos sąlygos ginti savo pažeistas teises individualiai per visą teismų sistemą, įskaitant EŽTT.  Žinoma, svarbiausia, kad žmonėms nebūtų atimta reali galimybė siekti prieglobsčio, jei jiems gresia pavojus, ir kiekvieno likimas būtų sprendžiamas individualiai.
– Ar palaikote Civilinės sąjungos įstatymo projektą, kuris yra pateiktas Seimui?
– Taip, nes visi Lietuvos piliečiai turi turėti vienodas teises ir atsakomybes.
– Ar pritariate, kad būtina panaikinti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatą (4 str. 2 d., 16 p.), pagal kurią informacija apie LGBT asmenis nepilnamečiams yra ribojama?
– Taip, bet čia problema yra skaldančiai politizuojama, nes šioje vietoje Seimas turi rasti sprendimą. Esmė ta, kad žmonės, ypač nepilnamečiai, turi būti saugomi nuo NEIGIAMOS informacijos.
– Ar pritariate, kad Seimas kuo greičiau ratifikuotų Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo?
– Taip. Neįtikėtina, jog mes norime, kad kažkokia konvencija nurodinėtų, ką turime daryti šioje srityje. Bet jei einame vienu žingsniu su Vakarais, tai Seimas turi priimti atitinkamus sprendimus. Ratifikuota ar ne, visiems aišku, kad smurtas prieš moteris ir smurtas artimoje aplinkoje yra blogai ir turime imtis visų prevencinių priemonių siekdami kovoti su tokių formų smurtu.
– Ar pritariate, kad Lietuva, kuri yra sekuliari valstybė, turėtų taikyti tokius pat aukštus lobistinės ir finansinės veiklos skaidrumo reikalavimus Katalikų bažnyčiai, kokius taiko ir NVO bei verslui, taip užtikrindama atvirą ir sąžiningą veikimą bei atskaitomybę visuomenei?
– Taip. Visos organizacijos (NVO, Bažnyčia ir t. t.) yra svarbios Lietuvos demokratijai. Sąžiningumas, atvirumas, skaidrumas ir atskaitomybė yra esmė, kad piliečiai pasitikėtų šiomis organizacijomis.
Gimimo vietaKaunas
Gyvenamoji vietaVilnius
Išsilavinimas2003 m. baigė JAV sausumos pajėgų West Point akademiją, Džordžtauno universitete įgijo nacionalinio saugumo magistro laipsnį, o Kolumbijos universiteto verslo mokykloje – verslo administravimo magistro laipsnį.
Politika ir visuomeninė veiklaĮ aktyvią politiką žengia pirmą kartą.
Profesinė veiklaTarnavo būrio vadu Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione ir dirbo vyresniuoju žvalgybos analitiku Krašto apsaugos ministerijoje. Septynerius metus dirbo tarptautiniame banke „Citigroup“, o 2017 m. Sauliaus Skvernelio kvietimu grįžo į Lietuvą ir tapo krašto apsaugos viceministru. Dirbo NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pavaduotoju.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
2024-05-09 06:45
Partijų garvežiai: kai dalyvauti svarbiau, nei laimėti
2024-05-08 09:00
Kinija ar Taivanas? Gynybai – 3 proc. BVP? Kandidatai į prezidentus atsako į užsienio ir saugumo politikos klausimus
2024-05-07 12:00
Prezidentinė vaivorykštė: kurie kandidatai nusipelno medalių, o kurie kelia grėsmę žmogaus teisėms?
2024-04-24 10:57
G. Jeglinskas: saugumas užtikrins socialinį teisingumą
2024-02-28 14:07
Kandidatas į prezidentus G. Jeglinskas: Lietuva turi būti saugiausia vieta Žemėje
2024-02-26 14:24
Kandidatas į prezidentus G. Jeglinskas siūlo įvairių šaltinių kokteilį gynybos finansavimui didinti
2024-01-28 17:20
Kandidatai į prezidentus įvardijo, ką darytų G. Nausėdos vietoje: sprendžiant ambasadorių klausimą, pasigenda autoriteto
2023-07-14 06:40
„Taip veikia NATO, tai ne stebuklų kambarys“
2023-06-12 06:45
Kodėl šįkart NATO viršūnių susitikimui pasirinkta Lietuvos sostinė?
2023-01-02 09:11
Prie RESC prisijungia buvęs NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas G. Jeglinskas
2021-11-11 06:45
G. Jeglinskas: NATO principas yra kompromisas